Oblečení volíme podle aktivit

Není snad nic horšího, než osoba oblečená zcela nevhodně k dané příležitosti. Oblékat se totiž neustále stejně bez ohledu na to, zda jdete do divadla, nebo se chystáte na venkovský pivní festival není nejideálnější. Není to jenom o evidentním nepohodlí, které tímto způsobem musíte často překonávat, ale třeba pro případy sportovních aktivit a outdoorových činností může správné oblečení a obuv mít vliv také na vaše zdraví a prevenci zranění.

K náročnějším fyzickým aktivitám je více než vhodné využití funkčního oblečení. Je dokonale navrženo pro sporty, při kterých by měl být od těla odváděn pot, ale současně by mělo být oblečení vzdušné, ělo by pokožce umožňovat dýchat a současně by také mělo udržovat teplo. Je proto vyrobeno ze speciálních materiálů.

Funkční oblečení a prádlo je přitom rozděleno do několika vrstev, které jsou určeny pro různé způsoby nošení a také pro různá roční období. Spodní vrstvy jsou tvořeny spodními košilkami, které se mohou nosit v létě jako svrchní vrstva, i když je obvykle třeba dávat pozor na mechanické poškození, například od batohu. V zimních měsících se pak používají jako spodní podklad. Funkční a termo trička s dlouhým a krátkým rukávem se dají používat stejným způsobem. Záleží, z jakého jsou vyrobeny materiálu. Speciálně na zimu se využívá kombinace přírodního materiálu merino vlny a syntetických materiálů, jako je polypropylen. Jedná se o vynikající součást teplého oblečení na zimní sporty.

Naopak na události, jako jsou firemní večírky, opera, obchodní schůzky je potřeba se obléci také patřičně. Pro ženy to znamená především elegantní oblečení a boty na podpatku, pro muže pak košili a tmavé kalhoty, pokud už ne oblek.

Stejně tak jiné oblečení využíváme s partnerem a v soukromích chvílích. Doma chodíte třeba jenom v teplákách a tričku, pro speciální chvíle s partnerem si na sebe berete erotické prádlo a lechtivé oblečky. Je proto vhodné mít šatník více flexibilní, aby bylo možno v něm vybírat oblečení pro každou příležitost.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.